PK w Willingen. Austriacka dominacja. Słodko-gorzki dzień Polaków

fot. M. Król

Za nami pierwszy dzień rywalizacji na dużej skoczni w Willingen. Skoczkowie walczą tam o punkty Pucharu Kontynentalnego. W dwóch rozegranych konkursach triumfował Ulrich Wohlgennant. Najwyższe miejsce spośród naszych zawodników wywalczył Aleksander Zniszczoł, który był czwarty.

fot. M. Król

Pierwszy konkurs nie poszedł po myśli reprezentantów Polski. Najlepszym z naszych zawodników był Stefan Hula, który po skokach na 131,5 oraz 129,5 metra był dwunasty. Punkty wywalczyli jeszcze dwaj reprezentanci naszego kraju. To Paweł Wąsek, którzy był osiemnasty () oraz Maciej Kot ze skokami 125 oraz 123 m na dwudziestej dziewiątej lokacie. Najlepszy w zawodach był Ulrich Wohlgennant, któremu zaliczono aż 144 oraz 142,5 metra. Na drugim miejscu znalazł się jego rodak Markus Schiffner (138 m; 132 m), a podium uzupełnił Cene Prevc (138 m; 129 m).

Pełne wyniki

W drugim konkursie zrehabilitował się Aleksander Zniszczoł, które w pierwszym nie awansował do czołowej trzydziestki. Na szczęście potem oddał dobre skoki zajął czwartą lokatę (142 m; 137 m). Z niezłej strony zaprezentował się ponownie Stefan Hula, który był dziesiąty (139 m; 132 m). Poprawili się też Paweł Wąsek, który był dwunasty oraz czternasty Maciej Kot. Wygrał ponownie Ulrich Wohlgennant, któremu zaliczono 149 oraz 140,5 metra. Austriak skakał w swojej własnej lidze. Drugi był ponownie jego rodak Markus Schiffner, który stracił aż 13,6 pkt. Tym razem trzeci był Norweg Sondre Ringen.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj