PK w Vikersund: zwycięstwo Takeuchi, Zniszoł szesnasty

15:08, 07.12.2019 Magdalena Janeczko Aktualizacja: 15:40, 07.12.2019

Pierwszy tego weekendu konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Vikersund wygrał Taku Takeuchi. Spośród Polaków najwyżej, bo na 16. miejscu, sklasyfikowano Aleksandra Zniszczoła.

Zmagania na skoczni HS 117 w Vikersund zwyciężył reprezentant Japonii, Taku Takeuchi, który uzyskał w swoich próbach 110,5 oraz 111,5 metra. Drugą lokatę zajął jego rodak, Keiichi Ito, dzięki skokom o długościach 114 metrów oraz 112,5 metra. Na najniższym stopniu podium stanął Austriak, Clemens Aigner. Zawodnik wylądował w pierwszej serii na 114. metrze i 50. centymentrze obiektu w Vikersund, zaś w drugiej na 115. metrze. Najlepszą piątkę uzupełnili: Sondre Ringen (4. miejsce; 115,5 / 113 m) oraz Cene Prevc (5. miejsce; 111,5 / 108 m).

Do finału zmagań awansował tylko jeden "biało-czerwony", Aleksander Zniszczoł, który finalnie został sklasyfikowany na 16. miejscu (111,5 / 105 m). Pozostali reprezentanci Polski uzyskali następujące wyniki: 39. miejsce - Andrzej Stękała (105,5 m), 46. miejsce - Tomasz Pilch (105,5 m), 54. miejsce - Mateusz Gruszka (98 m), 56. miejsce - Kacper Juroszek (100,5 m), 63. miejsce - Paweł Wąsek (104 m). W pierwszej serii dyskwalifikacją za nieprawidłowy kombinezon został ukarany Adam Niżnik.