PK w Vikersund: Semenic najlepszy, Ziobro ósmy

17:51, 11.12.2016 Mateusz Król

Jan ZiobroTriumfem słoweńskiego zawodnika zakończył się niedzielny konkurs skoków narciarskich zaliczany do Pucharu Kontynentalnego. W Vikersund najlepszy okazał się Anze Semenic.

Anze Semenic prowadził już po pierwszej serii konkursowej. Słoweniec poszybował na odległość 115,5 m i miał 5,7 punktu przewagi nad Tomem Hilde, który lądował 1,5 metra bliżej. Trzecie miejsce zajmował Cene Prevc (114 m). W finale Słoweńcy przypuścili atak. Anze Semenic przypieczętował swój końcowy sukces, oddając najdłuższy lot całych zawodów - 118 m. Również Cene Prevc skoczył dalej niż za pierwszym razem (116,5 m) i zajął drugie miejsce na podium. Na najniższym stopniu podium stanął Tom Hilde. Norweg ponownie skoczył tyle samo ile Cene, ale stracił do rywala 0,2 punktu.  W czołowej trzydziestce znalazło się tylko dwóch Polaków. Jan Ziobro po skokach na 109,5 oraz 111 metrów, uplasował się na ósmej pozycji. Dwudzieste szóste miejsce wywalczył Jakub Wolny, któremu zmierzono 109,5 oraz 103,5 metra.