PK w Val di Fiemme: Maciej Kot najlepszy także w niedzielę

fot. sportsinwinter.pl

fot. sportsinwinter.pl

Nie było mocnych w ten weekend na Macieja Kota. Polak powtórzył sobotni wynik i znów okazał się najlepszych w konkursie Pucharu Kontynentalnego w Val di Fiemme. Z punktami także Tomasz Pilch oraz Stefan Hula.

Maciej Kot, po kilku słabszych tygodniach, chyba wrócił do lepszej dyspozycji. Polak wygrał sobotnie zmagania Pucharu Kontynentalnego i powtórzył ten wyczyn w konkursie niedzielnym. Zakopiańczyk prowadził już po pierwszej rundzie, w której uzyskał 103 metry. Za jego plecami plasowali się Clemens Aigner z Austrii ze stratą 2 punktów oraz Mark Hafnar ze Słowenii, który tracił 3,2 pkt. W finałowej rundzie atak przypuścił Kevin Bicnker, który zajmował czwarte miejsce po skoku na 102,5 metra. Amerykanin w drugiej próbie uzyskał 103 metry i zajmował trzecią lokatę. Niestety, tuż po zakończeniu oddawania skoków konkursowych, Bickner został zdyskwalifikowany. I tak z trzeciej lokaty cieszył się Mark Hafnar (102 m; 100 m). Na drugim miejscu został Aigner, który skoczył aż 104 metry. Maciej Kot nie dał sobie wydrzeć triumfu i zyskał taką samą odległość jak jego austriacki rywal. Ostatecznie Polak wygrał z przewagą 0,6 pkt.

W czołowej trzydziestce znalazło się jeszcze dwóch reprezentantów kraju nad Wisłą. O dwie pozycje względem soboty poprawił się Tomasz Pilch. Siostrzeniec Adama Małysza uzyskiwał dzisiaj 98 oraz 95 metrów i zajął ostatecznie siedemnastą pozycję. Dwie lokaty niżej sklasyfikowany został Stefan Hula. Reprezentujący klub KS Eve-nement Zakopane zawodnik zmierzone miał dzisiaj odległości 95,5 oraz 99,5 metra. Pozostali nasi reprezentanci spisali się słabo. Kacper Juroszek po skoku na odległość 91,5 metra zakończył zawody na trzydziestym drugim miejscu. Czterdziesty drugi był Andrzej Stękała, natomiast sześćdziesiąty czwarty Adam Niżnik (79,5 m).

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj