PK w Titisee-Neustadt: Viktor Polasek triumfuje

viktor-polasek

Kilka chwil temu zakończyła się seria finałowa konkursu Pucharu Kontynentalnego w Titisee-Neustadt. Najlepszym zawodnikiem okazał się Viktor Polasek. Na drugim miejscu został sklasyfikowany Johann Andre Forfang. Natomiast trzeci był Clemens Aigner.

Viktor Polasek wygrał dzisiejszy konkurs w Titisee-Neustadt z sumą punktową wynoszącą 261.3. Słoweniec w pierwszej serii skoczył 140.5 metra, a podczas serii finałowej wylądował na 129 metrze. Drugie miejsce należało do reprezentanta Norwegii – Johanna Andre Forfanga. Do lidera stracił on 5.4 punktów. Natomiast na trzeciej lokacie znalazł się Clemens Aigner, który oddał skoki o długości 137 i 128 metrów. Na czwartej pozycji uplasował się Stefan Huber, uzyskał on 245.4 punktów.

W serii finałowej mogliśmy oglądać tylko trzech Polaków, gdyż swój udział w zawodach na pierwszej rundzie zakończył Aleksander Zniszoł (miejsce 21) i Bartłomiej Kłusek (lokata 32). Najlepszym z naszych reprezentantów był Klemens Murańka, któremu skoki o długości 128 oraz 128.5 metra pozwoliły zająć miejsce dziesiąte. Jakub Wolny z 221.4 punktami został sklasyfikowany na 19 miejscu. Natomiast Krzysztof Biegun dzisiejszy konkurs zakończył na 23 pozycji.

Pełne wyniki zawodów.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.