PK w Stams: Huber pokonuje Krafta, Murańka siódmy

Nie było mocnych na reprezentantów gospodarzy w Stams. Wygrał Daniel Huber, który wyprzedził Stefana Krafta. Najlepszym z Polaków był Klemens Murańka, który zajął siódme miejsce.

Stefan Huber wygrał drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Stams. Austriak uzyskał 115 metrów w pierwszej serii a w drugiej 113,5 m. Wystarczyło to aby pokonać wczorajszego triumfatora Stefana Krafta o 1,2 punktu. Zdobywca kryształowej kuli w ubiegłym sezonie zimowym lądował w pierwszej próbie pół metra bliżej od swojego rodaka. W kolejnej sędziowie zmierzyli mu taką samo odległość, jak w przypadku zwycięzcy.

Podium uzupełnił Vincent Descombes Sevoie z Francji, który osiągnął 114,5 i 112 m. Na siódmym miejscu uplasował się Klemens Murańka. Najlepszy z Polaków najpierw skoczył 112 m a potem dwa metry mniej. Punkty zdobyło dzisiaj jeszcze dwóch reprezentantów Polski. Aleksander Zniszczoł po skokach na 108,5 oraz 108 m był dwudziesty czwarty, a dwie pozycje niżej był Bartłomiej Kłusek (105,5 i 106 m). Ta sztuka nie udała się 35. Janowi Ziobrze (103 m) oraz 39. Przemysławowi Kantyce (101,5 m).

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.