PK w Sapporo: Robert Kranjec zwycięża, punkty Przemysława Kantyki

0

Robert Kranjec wygrał w drugim konkursie w Sapporo zaliczanym do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego. Na drugim miejscu uplasował się jego Nejc Dezman. Trzeci był zwycięzca z wczoraj Daniel Huber. Przemysław Kantyka awansował do drugiej serii i zdołał zdobyć punkty.

Robert Kranjec zwyciężył głównie dzięki świetnemu skokowi w drugiej serii – tam uzyskał, jako jedyny zawodnik, 140 m.. Drugi ze Słoweńców, Nejc Dezman, znalazł się na drugim miejscu, ale do zwycięzcy stracił zaledwie 0,1 pkt. Na trzeciej lokacie uplasował się zwycięzca z sobotniego konkursu indywidualnego Daniel Huber. Do lidera stracił 6,1 pkt. Tuż za podium został sklasyfikowany Tom Hilde, a piątkę zamknął Niemiec David Siegel.

Szóste miejsce zajął Andreas Wank. Siódmy był Joachim Hauer. Na ósmym miejscu znalazł się Evgeniy Klimov, który wydaje się, że przed igrzyskami olimpijskimi nie zyskuje formy sprzed roku, kiedy udało mu się stanąć na podium w konkursie w Pucharze Świata oraz regularnie notował wyniki w czołowej piętnastce. Dziewiąte miejsce zajął pierwszy z Japończyków Naoki Nakamura, a dziesiąte Niemiec Moritz Baer. Na liście startowej mieliśmy dwóch reprezentantów biało-czerwonych – Krzysztofa Leję oraz Przemysława Kantykę. Temu pierwszemu nie udało się awansować do drugiej serii, zaś Kantyka wywalczył punkty do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego. Polak został sklasyfikowany w trzeciej dziesiątce, na na 23. miejscu.

Wyniki konkursu w Sapporo

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.