PK w Sapporo: Kranjec wygrywa, tylko Leja z punktami

W Sapporo rozegrano nocny konkurs skoków narciarskich zaliczany do Pucharu Kontynentalnego. Triumfował Robert Kranjec przed Sondre Ringenem i Danielem Huberem.

Na normalnej skoczni Miyanomori w Sapporo rywalizowali dzisiaj skoczkowie o punkty Pucharu Kontynentalnego. W stawce walczyło dwóch Polaków: Przemysław Kantyka i Krzysztof Leja. Niestety, tylko ten drugi zdołał wywalczyć punkty. Po skokach 83,5 oraz 74 metry zajął 29. miejsce. Kantyka w jedynej swojej próbie uzyskał zaledwie 70 metrów, co dało mu 38. lokatę na czterdziestu jeden skaczących.

Konkurs padł łupem Roberta Kranjca. Słoweniec pokazał siłę doświadczenia już w pierwszym skoku, kiedy uzyskał 96 metrów. To pozwoliło prowadzić po pierwszej rundzie. Dalej p metr skoczył Daniel Huber, ale w lepszych warunkach. Austriak był drugi po pierwszej serii. W finale skoczył 92 metry i musiał ustąpić miejsca Sondre Ringenowi, który dwukrotnie skoczył 92,5 metra. Kranjec kończąc konkurs skoczył tyle samo co Norweg i ostatecznie wyprzedził go o zaledwie 0,2 pkt.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.