PK w Ruce: Konkurs wygrywa Elias Tollinger

elias tollinger

Za nami konkurs Pucharu Kontynentalnego w Ruce. Dziś najlepiej zaprezentował się Austriak Elias Tollinger. Obok niego na podium znaleźli się jego rodacy Stefan Huber oraz Philipp Aschenwald.

Elias Tollinger w pierwszej serii skoczył 130 metrów, co dało mu dziewiątą pozycję. Jednak podczas serii finałowej Austriak wylądował na 134 metrze, pozostawiając swoich rywali w tyle. Na drugim miejscu znalazł się Stefan Huber, za oba skoki otrzymał 267.7 punktów. Natomiast na trzeciej pozycji został sklasyfikowany Philipp Aschenwald, który po pierwszej serii zajmował ósme miejsce. Jednak w drugiej serii skoczył aż 136 metrów. Do lidera Aschenwald stracił 6 punktów. Czwarta lokata należała dziś do Fina – Antti Aalto. Reprezentant Słowenii, czyli Anze Semenic, który po pierwszej serii był liderem, niestety nie zdołał wytrzymać presji i spadł na miejsce szóste. Za nieprzepisowy kombinezon został zdyskwalifikowany Martti Nomme.

Najlepszym z reprezentantów Polski okazał się Jan Ziobro. Za dwa skoki otrzymał on sumę 257.5 punktów i zajął siódmą lokatę. Również Jakub Wolny zakwalifikował się do rundy finałowej, którą zakończył na osiemnastym miejscu. Stanisław Biela został sklasyfikowany na dwudziestej-szóstej lokacie. Niestety pozostali nasi kadrowicze, czyli Andrzej Stękała (miejsce 33), Krzysztof Biegun (40 miejsce), Bartłomiej Kłusek (42 pozycja) oraz Krzysztof Miętus (miejsce 43) nie zdołali zakwalifikować się do serii finałowej.

Pełne wyniki zawodów.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.