PK w Ruce: Kolejne zwycięstwo Pedersena, Paweł Wąsek szósty

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Drugi konkurs Pucharu Kontynentalnego w Ruce kolejny raz padł łupem norweskiego zawodnika Robina Pedersena. Dobrze poradzili sobie Polacy. Trzech naszych reprezentantów było w dziesiątce. Najwyżej Paweł Wąsek na szóstym miejscu.

Robin Pedersen okazał się najlepszy podczas drugiego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Ruce. W ponownie jednoseryjnych zawodach Norweg uzyskał 137 metrów z 9. belki startowej. Za jego plecami znaleźli się dwaj Niemcy. Drugie miejsce wywalczył Felix Hoffmann, który startował z tej samej belki co Pedersen, ale uzyskał odległość o metr krótszą. Podium uzupełnił Martin Hamann, któremu sędziowie zmierzyli aż 142 metry. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów ruszał z 10. bramki startowej i wykorzystał wiatr o prędkości prawie 2,5 metra na sekundę pod narty. Ulrich Wohlgenannt był czwarty, a piąty Anze Semenic. Czołową szóstkę zamknął najlepszy z Polaków Paweł Wąsek, który skoczył 135 metrów.

W czołowej dziesiątce znalazło się miejsce dla jeszcze dwóch naszych skoczków. Aleksander Zniszczoł po skoku na 132 metry został sklasyfikowany na 9. pozycji, a tuż za nim znalazł się Klemens Murańka z odległością 136,5 metra. Punkty zdobył jeszcze Andrzej Stękała, który uplasował się na 25. pozycji po uzyskaniu 119,5 metra. Najsłabiej z naszych spisał się Tomasz Pilch, który był dopiero 41. Warto zaznaczyć, że dzięki dobrej postawie Zniszczoła, Polska będzie mogła wystawić siedmiu zawodników podczas Turnieju Czterech Skoczni.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.