PK w Renie: W niedzielę zawodnicy nie poskaczą, powiększona kwota Polaków na Raw Air

Niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego, który miał odbyć się w Renie, został odwołany. Powodem takiej decyzji organizatorów jest padający śnieg.

Najpierw organizatorzy Pucharu Kontynentalnego w Renie odwołali serię próbną zaplanowaną na 9:00. Później okazało się jednak, że nie ma możliwości przygotować odpowiednio skoczni przez padający śnieg. Tym samym podjęto decyzję, że skoczkowie nie usiądą dziś na belce.

W związku z anulowaniem niedzielnych zawodów na Renabakkene, jedynym triumfatorem konkursu “drugiej ligi” podczas tego weekendu został Clemens Leitner, który odniósł triumf w sobotę. Podium dopełnili odpowiednio Martin Hamann i Clemens Aigner. Z kolei najlepszy z Polaków, Maciej Kot, był czwarty.

Fakt ten oznacza również, że reprezentacja Polski jest już pewna siódmego miejsca startowego na rozpoczynający się 6 marca norweski cykl Raw Air. Jest to zasługa Kota, który notował bardzo dobre wyniki w zawodach Pucharu Kontynentalnego w szóstym periodzie. 28-latek m.in. odniósł dwa zwycięstwa w Val di Fiemme.

Źródło: informacja własna, skijumping.pl