PK w Renie: Manuel Poppinger najlepszy, Wąsek i Pilch w punkt

W Renie rywalizowano dzisiaj w ramach Pucharu Kontynentalnego. Najlepszym skoczkiem okazał się Manuel Poppinger. Austriak wyprzedził Mariusa Lindvika i Andreasa Wanka. Tylko Paweł Wąsek i Tomasz Pilich punktowali spośród reprezentantów Polski.

Manuel Poppinger okazał się się najlepszy podczas dzisiejszej rywalizacji skoczków narciarskich w ramach Pucharu Kontynentalnego w Renie. Austriak skoczył dzisiaj 139,5 metra w pierwszej serii i metr mniej w drugiej. To dało mu łączną notę 297 pkt. Drugie miejsce zajął Marius Lindvik. Norweg najpierw uzyskał 139 metrów a następnie lądował cztery metry bliżej i to nie pozwoliło na pokonanie Poppingera. Andreas Wank, któremu sędziowie zmierzyli dzisiaj 138 i 135 metrów, ostatecznie został sklasyfikowanym na tym samym miejscu co Lindvik. Philipp Aschenwald był czwarty (139 m; 133,5 m; 288,5 pkt).

Tylko dwóch reprezentantów Polski zdobyło dzisiaj punkty. Najlepszym okazał się Paweł Wąsek, któremu skoki 131 m oraz 126 m dały trzynaste miejsce. Tomasz Pilch po skokach na 129,5 m i 121 m pozwoliły zająć 20. miejsce.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.