PK w Planicy: Anze Lanisek wygrywa, Zniszczoł 10.

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Słoweniec Anze Lanisek wygrał pierwszy z dwóch konkursów Pucharu Kontynentalnego w Planicy na skoczni dużej. Niezłe 10. miejsce zajął Polak Aleksander Zniszczoł, który był jedynym z naszych skoczków startujących w serii finałowej.

I seria:

Anze Lanisek wygrał 1. serie konkursu Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Słoweniec oddał skok na odległość 135 m o prawie 10 punktów wyprzedzał drugiego Philippa Aschenwalda (130,5 m). Trzecie miejsce zajmował Niemiec Andreas Wank, który uzyskał 129 m. Tuż za czołową trójką znalazł się Pius Paschke, skacząc 130,5 m. Najwyżej ze Słoweńców był szósty Jurij Tepes po skoku na 128,5 m. Najwyżej z Polaków był Aleksander Zniszczoł, który po pierwszej serii zajmował 12. miejsce. Niestety do drugiej serii nie awansowali Przemysław Kantyka (32. miejsce) oraz  Krzysztof Leja (36. miejsce).

II seria:

W 2. serii prowadzący Anze Lanisek skoczył 135,5 m i o prawie 20 punktów wyprzedził Philippa Aschenwalda, który uzyskał 129,5 m. Na najniższym stopniu podium uplasował się Niemiec Pius Paschke po skoku na 130 m. Najwyżej ze Słoweńców uplasował się Robert Kranjec, który zajął 4. miejsce (128, 129,5 m). Aleksaner Zniszczoł skoczył 124,5 m, co pozwoliło mu awansować na 10. miejsce. Norweg Joakim Auke oraz Słoweniec Aljaz Vodan zostali zdyskwalifikowani.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.