PK w Oberstdorfie. Totalna klapa Polaków. Wohlgenannt znów najlepszy

18:53, 15.01.2022 Tomasz Lutek Aktualizacja: 19:09, 15.01.2022

Ulrich Wohlgenannt wygrał konkurs skoków narciarskich rozgrywany w ramach Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Oberstdorfie. Drugie miejsce zajął Joacim Oedegaard Bjoereng, a trzecie jego rodak Benjamin Oestvold. Najlepszy z Polaków Arkadiusz Jojko zajął 33. miejsce i nie awansował do drugiej serii.

Christian Bier, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Zmagania w Oberstdorfie były pierwszymi w nowym roku dla zaplecza Pucharu Świata. Wcześniej miały się odbyć zawody w Titisee-Neustadt, ale zostały odwołane z uwagi na niesprzyjające warunki atmosferyczne.

Pierwsza seria i tyle

Już na półmetku swoją rywalizację zakończyli reprezentanci Polski. Najlepszy z biało-czerwonych Arkadiusz Jojko uzyskał 114 m. i zajął 33. miejsce. Szymon Zapotoczny był 35., Szymon Jojko 38., Adam Niznik 41., a Klemens Joniak 42. Zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon został natomiast Jarosław Krzak. W czołówce próżno było szukać niespodzianek. Prowadził lider klasyfikacji generalnej Ulrich Wohlgenannt. Austriak skoczył 138,5 metra i przekroczył rozmiar skoczni, uzyskując notę 157,8 pkt. Taką samą odległość osiągnął Joacim Oedegaard Bjoereng, jednak pozostałe składowe sprawiły, że nieznacznie ustępował rywalowi. Trzeci wynik miał Benjamin Oestvold. Norweg wylądował na 136 metrze i tracił do lidera 4,6 pkt. Czołówkę uzupełniali Anders Haare, Anze Semenic oraz Stefan Rainer.

Wohlgenannt ponownie zwycięski

Ulrich Wohlgenannt utrzymał prowadzenie po pierwszej serii konkursowej i trzeci raz w tym sezonie odniósł triumf w Pucharze Kontynentalnym. Austriak w drugim skoku uzyskał aż 140 metrów i z notą 316 pkt. o 10,1 pkt. wyprzedził Joacima Oedegaarda Bjoerenga. Podium utrzymał także Benjamin Oestvold, który do zwycięzcy stracił 13,6 pkt. Najdłuższy skok w zawodach oddał Philipp Raimund. Niemiec wylądował na 141 metrze i awansował z 7. na 4. miejsce. Za nim uplasowali się ostatecznie Anders Haare, Anze Smenic, Francisco Moerth, Domen Prevc i Justin Lisso. Czołową "10" zamknął Stefan Rainer.

W weekend w Oberstdorfie odbędą się jeszcze jedne zawody indywidualne.