PK w Oberstdorfie: Dwóch Polaków w pierwszej dziesiątce

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Clemens Aigner wygrał pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w Oberstdorfie. Paweł Wąsek i Andrzej Stękała zakończyli konkurs w czołowej dziesiątce. Polacy zajęli odpowiednio 8. i 9. miejsce.

Paweł Wąsek po kilku startach w Pucharze Świata powrócił do rywalizacji w Pucharze Kontynentalnym. W pierwszej serii konkursu w Oberstdorfie reprezentant Polski skoczył 129,5 metra i zajmował 6. miejsce. W drugiej części Wąsek spadł na 8. pozycję pomimo, że skoczył pół metra dalej. Spory awans w drugiej serii zaliczył Andrzej Stękała. Po pierwszej serii po skoku na odległość 130 metrów zajmował 14. miejsce. W drugiej serii skoczył 129 metrów, ale oddał próbę w niekorzystnych warunkach. Ostatecznie zakończył zawody na 9. pozycji.

Aleksander Zniszczoł po próbach na 129 i 125,5 metra uplasował się na 19. miejscu. Do drugiej serii awansował także Przemysław Kantyka, ale nie zdobył punktów. Na półmetku po skoku na 125,5 metra był na 30. pozycji ex aequo z Thomasem Hoferem. W drugiej serii Kantyka wylądował na 118. metrze i zajął 31. lokatę. Awansu do drugiej serii nie wywalczył Klemens Murańka. Najsłabszy z Polaków był 42. po skoku na 120 metrów.

Po zwycięstwo sięgnął Clemens Aigner. Lider Pucharu Kontynentalnego prowadził po pierwszej serii (136,5 metra), a w drugim skoku wylądował na 132. metrze. Austriak uzyskał łączną notę 285,7 i o punkt wyprzedził Felixa Hoffmanna. Podium uzupełnił kolejny z Niemców Pius Paschke, który na półmetku był drugi ex aequo z Hoffmannem. Jutro kolejny konkurs w Oberstdorfie.

Wyniki konkursu

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.