PK w Lillehammer: Seria próbna dla Mariusa Lindvika

Marius Lindvik wygrał serię próbną poprzedzającą sobotni konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer. Na drugim miejscu uplasował się Kevin Bickner, a trzeci był Felix Hoffmann. Start konkursu przewidziano na godz. 13:10. 

Marius Lindvik w serii próbnej uzyskał odległość 132 metrów, co dało mu pierwsze miejsce i było najdalszym skokiem w tej rundzie. Drugi, Kevin Bickner poszybował na 125,5 metra. Trójkę najlepszych zawodników serii próbnej uzupełnił reprezentant Niemiec – Felix Hoffmann (125 metrów).

Pius Paschke po skoku na 126 metrów, musiał zadowolić się czwartą lokatą. Na piątym miejscu sklasyfikowany został Ziga Jelar, który wylądował na 124 metrze. Najlepszy z Polaków – Aleksander Zniszczoł uplasował się na miejscu szóstym ze skokiem na odległość 123 metrów.

Z dobrej strony w serii próbnej z polskich reprezentantów pokazał się również Klemens Murańka. 24 – latek z Zakopanego uzyskał 118,5 metra i zajął miejsce 18. Paweł Wąsek po skoku na 114 metrów, mógł liczyć na lokatę 41. Jeszcze gorzej na skoczni w Lillehammer poradzili sobie Andrzej Stękała (108,5 metra) i Tomasz Pilch (100 metrów), którzy odpowiednio zajęli miejsca 52 i 66.

Pełne wyniki serii próbnej

Start konkursu zaplanowano na godz. 13:10.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.