PK w Lillehammer: Mackenzie Boyd-Clowes wygrywa serię próbną

Mackenzie Boyd-Clowes wygrał serię próbną poprzedzającą drugi konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w Lillehammer.  Tuż za nim uplasował się Kevin Bickner, a trzeci był Robin Pedersen. Aleksander Zniszczoł zajął miejsce piąte.

Mackenzie Boyd-Clowes w serii próbnej mógł się poszczycić skokiem na 140,5 metra. Sympatyczny Kanadyjczyk zajął tym samym pierwsze miejsce. Warto zwrócić uwagę, że jako jedyny ze stawki najlepszych zawodników miał odjęte punkty za wiatr, który z pewnością pomógł osiągnąć taką odległość. Na drugim miejscu uplasował się Kevin Bickner, który uzyskał 135 metrów. Trójkę najlepszych zawodników uzupełnił Robin Pedersen z Norwegii, który lądował na 126 metrze.

Czwarty był Moritz Baer z Niemiec (125 metrów). Aleksander Zniszczoł po skoku na 124 metry, mógł się zadowolić z miejsca piątego. Szóstą lokatę zajął Rok Justin, który osiągnął 121,5 metra w serii próbnej.

W pierwszej dziesiątce zawodników serii próbnej, mamy sklasyfikowanego na miejscu dziewiątym również Klemensa Murańkę. Zakopiańczyk uzyskał w swojej próbie 123,5 metra. Na 21 pozycji uplasował się Paweł Wąsek (130 metrów). Gorzej na skoczni w Lillehammer radzą sobie Andrzej Stękała (124 metry) i Tomasz Pilch (118 metrów), którzy zajęli odpowiednio miejsca 37 i 39. 

Pełne wyniki serii próbnej

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.