PK w Lahti. Clemens Leitner wygrywa w trudnych warunkach

Screen: TVP Spoert

Puchar Kontynentalny wielkimi krokami zbliża się  do końca. Weekend w Lahti jest ostatnim w tym sezonie. Niestety warunki pogodowe na skoczni Salpausselka  nie ułatwiały rywalizacji skoczkom. Zawody rozpoczęły się z dużym opóźnieniem. Najlepiej w tych trudnych warunkach poradził sobie Clemens Leitner. Austriak po dobrym skoku w drugiej serii awansował z piątego miejsca na pierwsze

Screen: TVP Spoert

Warunki na skoczni w Lahti od początku dnia nie były za dobre. Wiał silny wiatr, przez co konkurs rozpoczął się z ponad godzinnym opóźnieniem. Niestety mimo tego warunki nie były idealne. Podczas konkursu zawodnicy często byli zdejmowani z belki startowej. W tych warunkach najlepiej poradził sobie Clemens Leitner, który awansował po dobrym drugim skoku z piątego miejsca na pierwsze. Drugi był Matija Vidic, który prowadził po pierwszej serii. Słoweniec przegrał z Austriakiem jedynie o 1,3 pkt. Trzeci był  Martin Hamman.  Niemiec przegrał ze zwycięzcą o 7,9 pkt.

Dobry występ Polaków

Nasi zawodnicy nieźle zaczęli finałowy weekend w Planicy. Do drugiej serii awansowało 6 Polaków. Ta sztuka nie udała się jedynie Klemensowi Joniakowi, który zajął 35 miejsce. Najlepszy z naszych reprezentantów był dziś Jan Habdas, który zajął 10 miejsce. W drugiej dziesiątce znaleźli się Tomasz Pilch, Kacper Juroszek i Maciej Kot. Po pierwszej serii na siódmym miejscu plasował się Klemens Murańka. Niestety w drugim skoku skoczył jedynie 108 m i spadł na 25 lokatę. 30 miejsce zajął Adam Niżnik.

Wyniki

Źródło: Informacja własna