PK w Klingenthal. Kolejne zwycięstwo Markusa Schiffnera

Powtórka z soboty na skoczni w Klingenthal. Austriak Markus Schiffner odniósł kolejne zwycięstwo, drugie miejsce zajął Cene Prevc, a trzecie Manuel Fettner. Oznacza to, że całe podium wyglądało identycznie, jak w dniu wczorajszym.

Już po pierwszej serii Schiffner z dużą przewagą znajdował się na czele stawki. W drugiej rundzie potwierdził swoją dobrą formę, przypieczętowując wygraną. Kto wie, być może dzisiejszy rezultat pozwoli mu załapać się do kadry na mistrzostwa świata? Na drugim miejscu po pierwszym skoku plasował się Norweg Matias Braathen. Nie wykorzystał on jednak swojej szansy i ukończył zawody na 5 pozycji. Takich problemów nie mieli za to Cene Prevc i Manuel Fettner, którzy zajęli kolejno 2 i 3 miejsce, powtarzając wyniki z soboty. Dopiero piąty rezultat wśród austriackich skoczków uzyskał Gregor Schlierenzauer, który był dzisiaj 11. Najprawdopodobniej oznacza to, iż legenda skoków narciarskich nie ma żadnych szans na znalezienie się w składzie kadry na mistrzostwa świata w Oberstdorfie.

W konkursach PK w Klingenthal zabrakło reprezentantów Polski. Liderem klasyfikacji generalnej drugiej ligi jest dzisiejszy triumfator, Markus Schiffner. Następne zawody cyklu odbędą się za tydzień w niemieckim Brotterode.

Wyniki konkursu

Źródło: informacja własna