PK w Klingenthal: Bartol triumfuje w pierwszym konkursie. Baer zwycięzcą w drugim

18:06, 06.01.2019 Agnieszka Białek Aktualizacja: 18:30, 06.01.2019

Dzisiaj w Klingenthal odbyły się dwa konkursy z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Pierwszy z nich wygrał Tilen Bartol, a drugi Moritz Baer. Niestety polscy skoczkowie nie zachwycili. Najwyżej sklasyfikowany z naszych reprezentantów był Klemens Murańka oraz Paweł Wąsek.

I konkurs

Tilen Bartol wygrał pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego odbywającego się w niemieckim Klingenthal, który uzyskał 137,5 metra i 131 metrów. Słoweniec pokonał Andreasa Graneruda Buskumema aż o 13 pkt. Norweg w swoich próbach uzyskał 132 metry i 127,5 metra. Na miejscu trzecim uplasowali się ex aeuquo Marius Lindvik (129,5 metra; 130 metrów) oraz Pius Paschke (125,5 metra; 130,5 metra).

Piąte miejsce zdobył Shohei Tochimoto, który oddawał skoki na odległość 118 metrów i 130,5 metra. Na szóstej pozycji sklasyfikowany został Sandro Hauswirth ze Szwajacarii (128 metrów; 132,5 metra). Severin Freund, który zrezygnował z udziału w Turnieju Czterech Skoczni w konkursie w Klingenthal mógł się zadowolić tylko z miejsca siódmego.

Najlepszy z reprezentantów Polski - Klemens Murańka (121 metrów; 118,5 metra) zajął 18 miejsce. Przemysław Kantyka po skokach na 125 metrów i 107,5 metra uplasował się na 28 pozycji. Do drugiej serii nie awansowali: Andrzej Stękała (111,5 metra; 42 miejsce), Tomasz Pilch (109,5 metra; 48 miejsce) oraz Paweł Wąsek (107,5 metra; 51 miejsce).

Pełne wyniki konkursu

II konkurs

Drugi konkurs w Klingenthal przyniósł tylko jedną serię. Wygrał ją Moritz Baer, który uzyskał odległość 137,5 metra. Na drugim stopniu podium stanął Zak Mogel, który lądował aż na 139,5 metrze. Trzeci był Marius Lindvik (131 metrów).

Na czwartym miejscu uplasował się Kilian Maerkl, który skoczył 133 metry. Filip Sakala z Czech, zawody zakończył na piątej pozycji z wynikiem 127,5 metra. Luca Roth po skoku na 124 metry, musiał zadowolić się miejscem szóstym.

Jedynym Polakiem, który punktował w drugim konkursie w Klingenthal był Paweł Wąsek, który osiągnął 126 metrów i tym samym został sklasyfikowany na 13 miejscu. Przemysław Kantyka (120 metrów) był 33. Na pozycji 44, znalazł się Andrzej Stękała po skoku na 100 metry. Klemens Murańka jeszcze niżej, bo dopiero na 50 miejscu zakończył konkurs. Zakopiańczyk w swojej próbie uzyskał 99,5 metra. Ostatni z polskich reprezentantów - Tomasz  Pilch (100,5 metra) był 54.

Pełne wyniki zawodów

W Pucharze Kontynentalnym zakończył się kolejny - czwarty preriod. Dodatkowe miejsce w konkursach w Predazzo, Zakopanem i Sapporo przypadną w udziale: Norwegii, Austrii i Japonii.

Źródło: Informacja własna.