PK w Iron Mountain: Zwycięstwo Graneruda

fot. vg.no

fot. vg.no
fot. vg.no

Właśnie zakończył się drugi konkurs zaliczany do cyklu Pucharu Kontynentalnego. Zwyciężył Halvor Egner Granerud, który po dwóch dalekich skokach zdobył łącznie 243,4 pkt. Podium dopełnili Bor Pavlovic, który do lidera traci niecałe 13 pkt. oraz Stefan Huber (228,6 pkt.).

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Maximilian Steiner. Austriak po skoku na 133,5 m uzyskał 123,2 pkt. Zaraz za nim uplasował się reprezentant Norwegii Halvor Egner Granerud, który do lidera tracił 0,3 pkt. Trzecie miejsce natomiast wywalczył Thomas Lackner (127,5 m; 116,7 pkt.). Jeśli chodzi o naszych reprezentantów to najlepiej spisał się Klemens Murańka, który na półmetku zajmuje 6. miejsce, 8. jest Jakub Wolny, słabiej poradzili sobie Bartłomiej Kłusek (21. miejsce) i Aleksander Zniszczoł (25. pozycja) jednak wszyscy nasi reprezentanci walczyli o kolejne punkty do klasyfikacji generalnej PK.

W drugiej serii Norweg Halvor Egner Granerud nie miał sobie równych. Po skoku na 134 m był murowanym zwycięzcą. Zaraz za nim uplasował się Słoweniec Bor Pavlovic, który po pierwszej serii zajmował dopiero 9. pozycję. Podium dopełnił Stefan Huber (126 m; 228,6 pkt.). Po pierwszym skoku zajmował 10. pozycję. Prowadzący na półmetku Austriak Maximilian Steiner spadł na 9. miejsce, a trzeci Tomas Lackner uplasował się na 6. pozycji. Polacy niestety nie poprawili swoich lokat. Ostatecznie Klemens Murańka zajął 12. miejsce, Jakub Wolny – 14, Bartłomiej Kłusek – 24, a Aleksander Zniszczoł 27. lokatę.

Wyniki konkursu

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.