PK w Iron Mountain: Aigner wygrywa, Paweł Wąsek drugi

21:38, 15.02.2020 Jarosław Gracka Aktualizacja: 22:01, 15.02.2020

W rozegranych dziś w amerykańskim Iron Mountain konkursie Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich najlepszy okazał się Austriak Clemens Aigner. Tuż za nim uplasował się Paweł Wąsek, podium uzupełnił drugi z Austriaków Markus Schiffner.

Aigner wygrał dość zdecydowanie osiągając najlepszy wynik pierwszej i trzeci drugiej serii (133 i 129,5 m / 264,7 pkt). Wąsek stracił dość sporo, ale na podium wdrapać się musiał z siódmego miejsca po pierwszej serii (drugą wygrał) - skoki na odległość 130 i 135 m dały mu 247 pkt. Jeszcze większy awans zanotował Schiffner, bo z dziewiątej pozycji (128,5 i 133 m / 244,9 pkt). Kolejne miejsca zajęli Niemcy Martin Hamann i Moritz Baer oraz Słoweniec Lovro Kos.

Za Kosem uplasował się drugi z Polaków - Maciej Kot (128,5 i 129,5 m / 233,7 pkt), Stefan Hula otworzył dziś drugą dziesiątkę (125 i 128 m / 227,6 pkt), Kacper Juroszek był 29. (110,5 i 108 m / 154,5 pkt). W zawodach wystartowało zaledwie trzydziestu dziewięciu skoczków.