PK w Innsbrucku. Takanashi i Semenic najlepsi, Habdas i Karpiel punktują

fot. PZN

Słoweniec Anze Semenic oraz Japonka Sara Takanashi zwyciężyli w dzisiejszych konkursach z cyklu Pucharu Kontynentalnego, które odbywały się w Innsbrucku. Wśród reprezentantów Polski jedynie Jan Habdas oraz Kamila Karpiel zdołali zdobyć jakiekolwiek punkty. 

fot. PZN
Dominacja Takanashi, dwa punkty Karpiel
Najpierw do rywalizacji na skoczni Bergisel w Innsbrucku przystąpiły panie. Sara Takanashi zdeklasowała rywalki i po skokach na 123,5 i 136 m wygrała sobotni konkurs. Japonka nad drugą Aleksandrą Kustową z Rosji, miała aż 28,2 pkt przewagi. Rosjanka lądowała na 121 i 123,5 m. Na najniższym stopniu podium stanęła reprezentantka gospodarzy Sophie Sorshag (124,5 i 118,5 m).
Tylko jedna Polka zdołała awansować do serii finałowej. Kamila Karpiel zajęła 29. miejsce, po skokach na 93 i 90 m. Anna Twardosz, Joanna Szwab i Pola Bełtowska zakończyły rywalizację na pierwszej serii.
Jednoseryjny konkurs ze zwycięstwem Semenica 

Słoweniec Anze Semenic zapewnił sobie wygraną w jednoseryjnym konkursie skokiem na 126,5 m. Finałowa seria została odwołana z uwagi na brak sztucznego oświetlenia obiektu. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Thomas Lackner (123 m), a trzecie kolejny Słoweniec Jan Bombek (122 m). Kolejne trzy lokaty tuż za podium zajęli Austriacy: Ulrich Wohlgenannt (118 m), Markus Schiffner (118 m) i Maximilian Steiner (118 m). Siódmą lokatę zajął Zak Mogel (118 m). Trzy pozostałe miejsce w czołowej dziesiątce również uzupełnili Austriacy: Markus Rupitsch (119 m), Stefan Rainer (116 m) i Markus Mueller (118 m).

Najlepszy z Polaków Jan Habdas po skoku na 110,5 m zajął 21. lokatę. Pozostali biało-czerwoni nie zdobyli punktów. Kacper Juroszek, Szymon Jojko, Jarosław Krzak, Szymon Zapotoczny i Arkadiusz Jojko zakończyli zawody w czwartej i piątej dziesiątce.

Pełne wyniki mężczyzn 

źródło: informacja własna