PK w Erzurum: Siegel i Lanisek triumfują

Z powodu niekorzystnych prognoz pogody Puchar Kontynentalny w Erzurum został przełożony z piątku na sobotę. W ten dzień odbyły się dwa konkursy, w których triumfowali David Siegel i Anze Lanisek.

Pierwszy konkurs padł łupem Davida Siegela, który wyprzedził Jonathana Learoyda i Mariusa Lindvika. Zwycięzca oddał skoki na odległość 138  i 144 m, co dało mu prawie dziesięciopunktową przewagę nad młodym Francuzem. Reprezentanci Polski zajęli miejsca od ósmego do jedenastego – Aleksander Zniszczoł okazał się najlepszy, a tuż za nim uplasowali się Krzysztof Leja, Klemens Murańska i Przemysław Kantyka.

Wyniki pierwszego konkursu

W zawodach rozegranych popołudniu na najwyższym stopniu podium stanął Anze Lanisek, który uzyskał znaczną przewagę nad Mariusem Lindvikiem. W trójce najlepszych zawodników zmieścił się jeszcze Tomaz Naglic. Triumfator poprzedniego konkursu, David Siegel, uplasował się na szóstej pozycji. Ponownie Aleksander Zniszczoł okazał się najlepszym z Polaków, zajął on dziewiąte miejsce. Kantyka uplasował się na trzynastej pozycji, Murańska był osiemnasty, a Leja dwudziesty siódmy.

Wyniki drugiego konkursu

 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.