PK w Engelbergu: Za nami trening i seria próbna

jakub wolny lot od tylu prog

Kilka chwil temu zakończyła się seria treningowa oraz seria próbna przed kolejnym konkursem Pucharu Kontynentalnego, który tym razem odbywa się w szwajcarskim Engelbergu. W treningu najlepszy okazał się Bor Pavlovcic, natomiast w serii próbnej triumfował Sigurd Nymoen Soeberg.

Na starcie pojawiło się 62 zawodników z 63 zgłoszonych. Pochodzący ze Słowenii Bor Pavlovcic uzyskał 133 metry przy niekorzystnych warunkach, co spowodowało, że Pavlovcic wygrał trening. Na drugiej pozycji został sklasyfikowany, reprezentant Słowenii – Miran Zupancic, który wylądował na 132.5 metrze. Na trzecim miejscu znalazł się również Słoweniec, lecz tym razem Aljaz Osterc, uzyskał on w sumie 97.5 punktów. Polacy podczas treningów nie poradzili sobie najlepiej, gdyż żaden z pięciu naszych reprezentantów nie znalazł się w czołowej 30-dziestce. Jakub Wolny z odległością 127 metrów zajął 33 lokatę. Aleksander Zniszoł był 37, Krzysztof Biegun znalazł się na 41 miejscu, a Paweł Wąsek został sklasyfikowany na 47 pozycji. Najgorzej poradził sobie Krzysztof Miętus, który skoczył 115.5 metra, co dało mu 51 lokatę.

Pełne wyniki treningu.

W serii próbnej najlepszym zawodnikiem był Norweg – Sigurd Nymoen Soeberg. Skoczył on 134.5 metra, które dały mu notę 92.4 punktów. Na drugie miejsce zajął Sebastian Colloredo z lotem na 134 metr. Natomiast trzecie miejsce należało do Johanna Andre Forfanga. Norweg uzyskał 136.5 metra. Triumfator treningu, czyli Bor Pavlovcic znalazł się na czwartej lokacie. Tym razem w czołowej 30-dziestce znalazła się dwójka naszych reprezentantów, czyli Aleksander Zniszoł (24 pozycja) oraz Paweł Wąsek (29 miejsce). Również Jakub Wolny poprawił swój rezultat i został sklasyfikowany na 32 miejscu. Krzysztof Biegun uzyskał dokładnie ten sam wynik z treningu, czyli 41 lokata.  Krzysztof Miętus ponownie był najdalej sklasyfikowanym Polakiem (54 pozycja).

Pełne wyniki serii próbnej.

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.