PK w Engelbergu: Ulrich Wohlgenannt wygrywa. Tomasz Pilch drugi

Austriak Ulrich Wohlgenannt wygrał drugi w ten weekend konkurs w Engelbergu zaliczanego do klasyfikacji Pucharu Kontynentalnego. Z bardzo dobrej strony po raz kolejny pokazał się Tomasz Pilch, który został sklasyfikowany na drugiej pozycji. Trzeci był Marius Lindvik. Aleksander Zniszczoł oraz Przemysław Kantyka zamknęli drugą dziesiątkę.

Po pierwszej serii również prowadził Austriak – Clemens Leitner. W drugiej części konkursu zaprezentował się jednak słabiej i spadł na dwunaste miejsce. Szansę awansu wykorzystał Wohlgenannt i, skacząc 135.5 m, wygrał dzisiejsze zawody. Najdłuższy skok dnia oddał Tomasz Pilch będący po pierwszej części na dziewiątej pozycji. Odległość, jaką uzyskał w finałowej serii, czyli 137.5m, pozwoliła mu przesunąć się na drugie miejsce. Trzeci był Norweg Marius Lindvik. W czołowej piątce znaleźli się również Florian Altenburger oraz Joachim Hauer. Szósty był zwycięzca z wczoraj Jonathan Learoyd. Najlepszym z reprezentantów gospodarzy – Kilian Peier, plasował się na siódmej lokacie.

Polacy spisali się lepiej w porównaniu ze środowym konkursem. Oprócz Tomasza Pilcha w trzydziestce znaleźli się także Aleksander Zniszczoł (19.) oraz Przemysław Kantyka (20.). Murańka i Wąsek odpadli po pierwszej serii.

Wyniki konkursu w Engelbergu

Źródło: Berkutschi.com

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.