PK w Engelbergu: Philipp Aschenwald najlepszy w serii próbnej. Polacy poza pierwszą “20”

Philipp Aschenwald wygrał serię próbną przed konkursem Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Tuż za zawodnikiem z Austrii uplasowali się Kenshiro Ito oraz Markus Schiffner. Najlepszy z Polaków, Przemysław Kantyka, został sklasyfikowany na dwudziestej czwartej lokacie. 

W piątkowe popołudnie odbędzie się kolejny z konkursów Pucharu Kontynentalnego 2018/2019. Tuż przed nim została rozegrana seria próbna na skoczni w Engelbergu. Najlepszy rezultat uzyskał Austriak Philipp Aschenwald, który również najdalej skoczył – na odległość 132,5 m.  Na drugim miejscu znalazł się Japończyk Kenshiro Ito (130 m), a na trzecim drugi z reprezentantów Austrii Markus Schiffner (126,5 m). Czwartą lokatę w serii próbnej zajął Niemiec Luca Roth (124,5 m). Piątkę zamknął również niemiecki zawodnik – Philipp Raimund (125 m).

Na dwudziestej czwartej pozycji uplasował się najlepszy z biało-czerwonych Przemysław Kantyka. Polak uzyskał odległość 120 metrów. Tuż za nim, na 25 miejscu, serię próbną ukończył Paweł Wąsek (122,5 m). Andrzej Stękała był 27., Tomasz Pilch 34., a Klemens Murańka 39.. Aleksander Zniszczoł, który bardzo dobrze radził sobie w zawodach Pucharu Kontynentalnego, udał się wraz z kadrą A na rywalizację w Turnieju Czterech Skoczni.

Wyniki serii próbnej

Źródło: informacja własna


Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.