PK w Engelbergu: Hilde wygrywa konkurs! Upadek Kłuska!

P1040814Bartłomiej Kłusek nie utrzymał prowadzenia po pierwszej serii zawodów z cyklu Pucharu Kontynentalnego, który rozgrywany jest w szwajcarskim Engelbergu. Konkurs wygrał pochodzący z Norwegii Tom Hilde. Drugi był Miran Zupancic, a stawkę trzech najlepszych zawodników zawodów uzupełnił Ulrich Wohlgenannt.

W serii finałowej po skoku na odległość 131 metrów upadek zaliczył Bartłomiej Kłusek. Młody polski zawodnik niestety przez to stracił szanse na zwycięstwo w tym konkursie (po pierwszej serii prowadził). Ostatecznie Kłusek zajął 6 miejsce.

Zawody wygrał Tom Hilde po skokach na 131 metrów i 128 metrów (262.1 pkt.). Na drugim miejscu uplasował się słoweniec – Miran Zupancic (126,5 metra; 132 metry; 258.1 pkt.), a na najniższym stopniu podium stanął Ulrich Wohlgenannt (127 metry; 133 metry; 254.9 pkt.).

W serii finałowej wystąpiło jeszcze dwóch naszych reprezentantów. Adam Ruda, który dwukrotnie uzyskał 120 metrów (224.3 pkt) zajął 18 miejsce. Trzecim Polakiem, który zdobył punkty do klasyfikacji był Krzysztof Biegun (122,5 metra; 125,5 metra; 223.4 pkt.). Uplasował się on na 20 pozycji.

Maciej Kot, Stefan Hula oraz Krzysztof Miętus nie mogą zaliczyć konkursu do udanego. Cała trójka nie zakwalifikowała się do serii finałowej.