PK w Engelbergu: Granerud zwycięża, tylko Biegun z punktami

halvor-granerud

Za nami pierwszy konkurs Pucharu Kontynentalnego na zmodernizowanej Gross-Titlis-Schanze w Engelbergu. Zwycięstwo odniósł reprezentant Norwegii Halvor Egner Granerud. Do serii finałowej awansował tylko jeden prezentant Polski – Krzysztof Biegun. 

Granerud po pierwszej serii i skoku na 128 m zajmował dopiero 4. lokatę. W drugim skoku poszybował na 142,5 m, co pozwoliło mu zwyciężyć w dzisiejszym konkursie w Engelbergu. Drugie miejsce zajął jego kolega z drużyny Joakim Aune (136,5 i 131 m). Na najniższym stopniu podium po skokach na 134,5 i 129,5 m stanął Aljaz Osterc ze Słowenii. Tuż za podium uplasował się natomiast Johann Andre Forfang (139 i 125,5 m), który po pierwszej serii zajmował 2. miejsce.

Słabo niestety wypadli Polacy. Tylko Krzysztof Biegun zdobył punkty, zajmując ostatecznie 23. miejsce. W obu seriach uzyskał 125 m. Blisko awansu do serii finałowej był Jakub Wolny, który również po skoku na 125 m zajął 32. lokatę. Aż dziesięć oczek niżej uplasował się startujący nie dawno w Pucharze Świata Aleksander Zniszczoł (122,5 m). Pod koniec stawki na 49 i 51. miejscu znaleźli się kolejno Krzysztof Miętus (124 m) oraz Paweł Wąsek (120 m).

Pełne wyniki 

Już jutro o godz. 13:00 zostanie rozegrany kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu. Mamy nadzieję na lepsze występy Polaków.

źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.