PK w Eisenerz. Zwycięstwo Naesvolda, Kupczak 12.

no

fot. M. Rudzińska

Leif Torbjoern Naesvold wygrał ostatnie zawody Pucharu Kontynentalnego w Eisenerz. Najlepszy z Polaków Szczepan Kupczak zajął 12. miejsce.

no
fot. M. Rudzińska

Serię skoków po raz trzeci w ten weekend wygrał Christian Deuschl. Austriak skoczył zdecydowanie najdalej – 109,5 metra. Drugie miejsce po skoku na odległość 103 metry zajmował David Mach. Reprezentant Niemiec miał zaledwie 13 sekund straty do lidera. Trzeci był Harald Joonas Riiber ze stratą 20 sekund. Bardzo dobrze zaprezentował się Szczepan Kupczak. Polak wylądował na 102. metrze i na półmetku zajmował 8. pozycję ze stratą 45 sekund. Andrzej Szczechowicz (93 m) plasował się na 31. pozycji, Mateusz Jarosz (92 m) był 38., a Maciej Gąsienica-Ciaptak (81 m) 66.

Wyniki po serii skoków

Szczepan Kupczak uzyskał 21. czas biegu i spadł na 12. miejsce. Końcowe różnice nie były duże, więc strata Polaka wyniosła 33 sekundy. Zwycięzcą został Leif Torbjoern Naesvold. Norweg awansował w drugiej części rywalizacji z 6. pozycji. Naesvold minimalnie wyprzedził swojego rodaka Simena Tillera, który po skoku był dopiero 14. Na trzecim miejscu, ze stratą również mniejszą niż sekunda uplasował się Philipp Orter. Andrzej Szczechowicz zajął 33. miejsce, Mateusz Jarosz był 39., a Maciej Gąsienica-Ciaptak 55.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna