PK w Eisenerz. Zwycięstwo Andersena, Polacy daleko

fot. M. Rudzińska

Zwycięstwem Espena Andersena zakończyły się drugie zawody Pucharu Kontynentalnego w austriackim Eisenerz. Najlepszy z Polaków, Szczepan Kupczak zajął 24. miejsce.

fot. M. Rudzińska

Co ciekawe, na skoczni najlepszym Polakiem był Andrzej Szczechowicz. 20-latek wylądował na 92. metrze i zajmował 26. miejsce ex aequo z Aleksandrem Milaninem. Tuż za reprezentantem Polski i Rosji plasował się Szczepan Kupczak, który skoczył 91,5 metra. Polak miał minutę i 45 sekund straty, czyli 6 sekund więcej niż Szczechowicz. Mateusz Jarosz (89 m) zajmował 42. pozycję, a Maciej Gąsienica-Ciaptak (78 m) był 65. Prowadził po skoku na 103 metry Christian Deuschl. Przed biegiem miał 12 sekund przewagi nad Espenem Andersenem i 31 sekund nad Stefanem Retteneggerem.

Wyniki po serii skoków

Christian Deuschl podobnie jak wczoraj, nie utrzymał prowadzenia w biegu, spadając na 13. pozycję. Po pewne zwycięstwo sięgnął Espen Andersen. Norweg wyprzedził o ponad 20 sekund wczorajszego triumfatora, Stefana Retteneggera. Podium uzupełnił drugi z Austriaków, Philipp Orter. Najwyższe miejsce z Polaków zajął Szczepan Kupczak. W biegu awansował o 4 lokaty na 24. pozycję, z łączną stratą ponad dwóch minut. Andrzej Szczechowicz spadł na 33. miejsce, Mateusz Jarosz był 56., a Maciej Gąsienica-Ciaptak 59.

Wyniki zawodów

źródło: informacja własna