PK w Eisenerz. Juliane Seyfarth i Maimilian Steiner zwyciężyli w zmaganiach drugiej ligi skoków

fot. Tomasz Markowski

W sobotę w Eisenerz odbyły się konkursy Puchar Kontynentalnego w skokach kobiet i mężczyzn. Wśród pań najlepsza okazała się Juliane Seyfarth z Niemiec. W rywalizacji panów zwyciężył natomiast Austriak, Maximilian Steiner. Niestety, słabo spisali się nasi reprezentanci.

fot. Tomasz Markowski

Triumf Seyfarth

Sobotnie zawody PK w Eisenerz miały nietypowy przebieg, bowiem na rozbiegu skoczni naprzemiennie pojawiali się kobiety i mężczyźni. Najpierw odbyła się pierwsza seria konkursu pań, potem swoje skoki w pierwszej serii oddali panowie, a następnie w tej samej kolejności rozegrano serie finałowe. W zawodach kobiet najlepsza okazała się Juliane Seyfarth z Niemiec. Drugie miejsce zajęła jej młodsza rodaczka, Michelle Goebel. Podium uzupełniła natomiast Karolina Indrackova z Czech, która o zaledwie 0,2 punktu wyprzedziła kolejną Niemkę, Josephin Laue. Czołową piątkę uzupełniła Słowenka, Nejka Repinc Zupancic. W zawodach nie wzięły udziału reprezentantki Polski.

Wyniki

Dominacja Austriaków

W konkursie mężczyzn zdecydowane zwycięstwo odniósł Maximilian Steiner. Przewaga Austriaka nad drugim Matiją Vidicem ze Słowenii wyniosła aż 17 punktów. Trzecie miejsce zajął kolega Steinera z kadry, Ulrich Wohlgenannt. Na kolejnych trzech pozycjach również ukończyli zawody skoczkowie z Austrii, a byli to: Stefan Rainer, Markus Rupitsch i Marco Woergoetter. Łącznie w czołowej dziesiątce znalazło się aż 7 reprezentantów gospodarzy. Najlepszym z Polaków był Jan Habdas, który zajął 11 pozycję. Naszemu młodemu skoczkowi nie udało się utrzymać wysokiego czwartego miejsca, które zajmował po pierwszej serii. Na 17 lokacie uplasował się Tomasz Pilch, a 18 był Stefan Hula. 28 miejsce zajął natomiast Kacper Juroszek. Do drugiej serii nie awansowali Jakub Wolny i Andrzej Stękała.

Wyniki

Źródło: informacja własna