PK w Czajkowskim. Świetny konkurs Polaków. Zwycięstwo Zniszczoła, Hula trzeci

13:57, 28.03.2021 Stanisław Zyga Aktualizacja: 15:00, 28.03.2021

Aleksander Zniszczoł zwyciężył w pierwszym dzisiejszym konkursie PK w Czajkowskim. Drugie miejsce zajął Austriak Manuel Fettner, a na najniższym stopniu podium stanął Stefan Hula. Przed nami jeszcze ostatni w tym sezonie konkurs, który rozpocznie się o godzinie 14:30.

Po pierwszej serii na prowadzeniu znajdował się Elias Medwed, który oddał skok na odległość 135,5 metra. Austriak o 3,4 punktu wyprzedzał Macieja Kota. Pierwsze 9 miejsc należało tylko do reprezentantów tych dwóch nacji. Trzecią lokatę zajmował doświadczony Manuel Fettner. Tuż za podium plasowali się kolejno Maximilian Steiner i Aleksander Zniszczoł. W czołowej dziesiątce znalazło się jeszcze dwóch naszych skoczków. Stefan Hula zajmował 8 miejsce, a Tomasz Pilch był 9. Paweł Wąsek ukończył pierwszą rundę na 13 pozycji.

Druga seria przyniosła spore przetasowania. Świetny skok oddał Austriak Stefan Rainer, co pozwoliło mu awansować aż o 14 pozycji, z 24 na 10 miejsce. Zaatakować postanowił również jego polski imiennik. Stefan Hula oddał najdłuższy skok drugiej serii, osiągając 142,5 metra. Jak się później okazało, był to atak na podium. W ślady kolegi z drużyny poszedł Aleksander Zniszczoł, który po swoim skoku objął prowadzenie. Po jego próbie do końca konkursu pozostało 4 zawodników, jednak żaden z nich nie dał rady wyprzedzić Olka. Prowadzący po pierwszej serii, Medwed i Kot, oddali słabsze skoki i spadli poza podium. Ostatecznie zawody zakończyły się zwycięstwem Zniszczoła, a obok niego na podium stanęli Manuel Fettner i Stefan Hula. Maciej Kot uplasował się na 7 pozycji, Tomasz Pilch był 8, a Paweł Wąsek 28. W czołowej dziesiątce znalazło się 4 Polaków i 6 Austriaków.

Do drugiej serii dzisiejszych zawodów awansowało kilku przedstawicieli egzotycznych w skokach nacji, korzystając ze słabej obsady konkursu. W ten sposób prawo startu w Pucharze Świata zapewnili sobie Muhammed Ali Bedir z Turcji i dwóch Rumunów, Andrei Feldorean oraz Nicolae Sorin Mitrofan.

O 14:30 rozpocznie się w Czajkowskim ostatni w tym sezonie konkurs Pucharu Kontynentalnego. Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej już wcześniej zapewnił sobie Austriak Markus Schiffner, który w ten weekend startował w Planicy. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Aleksander Zniszczoł, zajmujący 5 miejsce. Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Zniszczoł zapewnił Polsce siódme miejsce startowe na pierwszy period Letniego Grand Prix.