PK w Czajkowskim. Skoki przegrały z wiatrem. Zawody przeniesione na niedzielę

To nie jest dobry dzień dla skoków narciarskich. Do odwołanych konkursów Pucharu Świata w Planicy i Czajkowskim dołączają zawody Pucharu Kontynentalnego. Rywalizacja w ramach drugiej ligi skoków została przeniesiona na niedzielę.

W Czajkowskim przez cały dzień rządził silny wiatr, który nie pozwolił na oddanie ani jednego skoku. Najpierw odwołano konkurs drużynowy kobiet rozgrywany w ramach PŚ. Po południu miały się odbyć zawody PK mężczyzn. Pogoda nie uległa jednak zmianie, choć organizatorzy nie od razu dali za wygraną. Konkurs, który pierwotnie miał się odbyć na skoczni dużej, postanowili przenieść na obiekt normalny. To jednak nie pomogło. Serię próbną, która miała rozpocząć się o godzinie 16, przesunięto najpierw na 16:30, a później na 17:00. Wszystkie starania zdały się jednak na nic i trzeba było odwołać zawody.

Organizatorzy postanowili przenieść konkurs na niedzielę. O 11 na skoczni dużej ma rozpocząć się seria próbna, a godzinę później zawody. Nie będzie to koniec skakania na jutro, bo po przeniesionych z dzisiaj zawodach, powinien zostać rozegrany jeszcze planowy niedzielny konkurs o godzinie 14:30. Będą to ostanie w tym sezonie konkursy PK, w którym zwycięstwo zapewnił już sobie Austriak Markus Schiffner, który w ten weekend bierze udział w lotach w Planicy.

Źródło: informacja własna/FIS