PK w Czajkowskim: Polacy z dubletem

17:30, 23.03.2019 Kamil Karczmarek Aktualizacja: 17:44, 23.03.2019

Aleksander Zniszczoł wygrał zawody Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim. Drugie miejsce zajął Andrzej Stękała. Zniszczoł jest już trzeci w klasyfikacji generalnej.

Aleksander Zniszczoł był już w świetnej formie w Zakopanem. W pierwszym konkursie po dyskwalifikacji stracił szansę na podium, ale w drugich zawodach był bezkonkurencyjny. W pierwszej serii sobotniego, wieczornego konkursu na skoczni normalnej w Czajkowskim polski skoczek jako jedyny z 13. belki przekroczył 100 metrów. Zniszczoł wylądował na 101. metrze i miał 4,5 punktu przewagi nad Andrzejem Stękałą. Drugi z naszych reprezentantów skoczył 98,5 metra. Taką samą odległość uzyskał Justin Lisso. Niemiec był trzeci ze stratą 0,9 punktu do Stękały. Tuż za pierwszą dziesiątką plasował się Paweł Wąsek po skoku na 92 metry. Klemens Murańka i Przemysław Kantyka zajmowali ex aequo 18. miejsce, uzyskując odległości 93,5 i 91,5 metra.

W drugiej części konkursu Aleksander Zniszczoł uzyskał najlepszą odległość - 101,5 metrów. Polak obronił pozycję lidera. Drugie miejsce utrzymał Andrzej Stękała, który skoczył 99 metrów i przegrał ze Zniszczołem o 3,7 punktu. Na trzecie miejsce z czwartego awansował Andreas Granerud Buskum. Paweł Wąsek wskoczył na 7. miejsce po skoku na 97,5 metra. Przemysław Kantyka zajął 16. miejsce po skoku na 92 metry. Klemens Murańka skoczył 93,5 metra i był 17.

Aleksander Zniszczoł awansował na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Polak wyprzedził nieobecnych Piusa Paschke i Robina Pedersena. Jutro, w ostatnim konkursie sezonu ma szansę na wyprzedzenie Mariusa Lindvika i awans na 2. pozycję. W klasyfikacji generalnej triumfuje Clemens Aigner.