PK w Brotterode: Pierwszy konkurs dla Nejca Dezmana

12:27, 18.02.2018 Anna Felska Aktualizacja: 12:43, 18.02.2018

Za nami pierwszy w dwóch niedzielnych zawodów zaliczanych do cyklu Pucharu Kontynentalnego. Najlepszy okazał się Nejc Dezman. Drugie miejsce zajął David Siegel, a trzecie Andreas Wank. W sumie do rundy finałowej awansowało trzech reprezentantów Polski.

Pierwsza seria należała do Jakuba Wolnego. Reprezentant Polski poszybował na 113 metr, a jego nota wyniosła 124.1 punktów. Na drugiej pozycji znalazł się Martin Hamann, który skoczył 110.5 metra i do lidera tracił 4.3 oczek. Natomiast trzecie miejsce należało do Urlicha Wohlgenannt. Austriak uzyskał 114.5 metra, co dało mu w sumie 118.6 punktów. Czwarty był Andreas Wank (109 m) ex aequo ze swoim rodakiem - Davidem Siegelem (104.5 m). Paweł Wąsek (107 m) uplasował się na lokacie 11, Aleksander Zniszczoł (104 m) został sklasyfikowany na pozycji 26. Tomasz Pilch (98.5 m) oraz Przemysław Kantyka (92.5 m) zakończyli rywalizację już na pierwszej rundzie. Zajęli oni odpowiednio 31 i 34 miejsce.

Ostatecznie triumf w pierwszym konkursie w Brotterode zapewnił sobie Nejc Dezman. Słoweniec wylądował na 115.5 metrze, co dało mu w sumie 246.9 punktów. Drugą pozycję zajął David Siegel, który skoczył 114.5 metra i do lidera ostatecznie stracił 1 oczko. Na trzecim miejscu znalazł się Andreas Wank. Reprezentant Niemiec poszybował na 112 metr, a jego nota wyniosła 244.8 punktów. Czwarty był Daniel Huber (118.5 m), a piąty Jakub Wolny (108.5 m). Paweł Wąsek (117 m) zakończył rywalizację na lokacie 9. Z kolei Aleksander Zniszczoł (115.5 m) ostatecznie uplasował się na 17 miejscu.