PK w Brotterode: Kabłukowa wygrywa w niedzielnym konkursie

13:08, 09.02.2020 Anna Felska
reo

W Brotterode odbyły się finałowe zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego kobiet. W niedzielnym konkursie i klasyfikacji generalnej zwyciężyła Ksenia Kabłukowa. Polki nie startowały.

Ksenia Kabłukowa zwyciężyła w konkursie po skokach na 106,5 i 105 m. Drugie miejsce zajęła Niemka Pauline Hessler, która uzyskała 104 i 94,5 m. Na najniższym stopniu podium stanęła jej koleżanka z reprezentacji Pia Lilian Kuebler (102 i 99 m). Tuż za podium wylądowała Josephin Laue (97,5 i 95,5 m). Piąta była Słowenka Pia Mazi (97,5 i 95 m). Czołową szóstkę zamknęła Irma Machinia (102 i 91 m).

W konkursie sklasyfikowanych zostało zaledwie 26. zawodniczek.

Pełne wyniki konkursu

W klasyfikacji generalnej cyklu triumf odniosła także Ksenia Kabłukowa, która zgromadziła 385 pkt. Drugie miejsce zajęła Sophia Sorschag (320 pkt), a trzecia była Pauline Hessler (285 pkt). Najwyżej z Polek uplasowała się Kinga Rajda, która zdobyła 58 pkt i zajęła 24. miejsce. Nasza skoczkini startowała jednak w zaledwie dwóch konkursach z sześciu zaliczanych do końcowej klasyfikacji cyklu.