PK w Bischofshofen: Bezkonkurencyjne zwycięstwo Aignera

18:48, 28.01.2017 Mateusz Król Aktualizacja: 19:40, 28.01.2017

Clemens Aigner

W dzisiejszym konkursie zaliczanym do cyklu Pucharu kontynentalnego bezkonkurencyjnie zwyciężył reprezentant Austrii - Clemens Aigner. Na drugiej pozycji uplasował się Tomas Vancura z Czech, a podium dopełnił Szwajcar Simon Ammann.

W pierwszej serii po skoku na 139,5 m plasował się Austriak - Clemens Aigner, który uzyskał aż 150,1 pkt. Na drugime miejscu znalazł się Tomas Vancura, który po skoku na 137 m uzyskał ponad 6 pkt mniej od lidera. Trzecie miejsce należało do czterokrotnego zdobywcy złota na igrzyskach olimpijskich Simon Ammann, który skoczył 143,9 pkt. Jeśli chodzi o naszych reprezentantów to o kolejne pucharowe punkty powalczy jedynie Klemens Murańka, który po skoku na 127,5 m zajmował po pierwszym skoku 11. pozycję. Ostatecznie 33. miejsce zajął Bartłomiej Kłusek, 35. Aleksander Zniszczoł, 41. Krzysztof Biegun, 43. Jakub Wolny, a 50. był Andrzej Stękała.

W drugiej serii po kolejnym fenomenalnym skoku Austriaka na 139,5 m uzyskał on 296,5 pkt. Tym samym to Clemens Aigner triumfował przed drugim Tomasem Vancurą (137,5 m; 287,8 pkt.). Podium dopełnił Simon Amman, który po skoku na 138 m uzyskał notę o 5,2 pkt niższą od Czecha. Finalnie nasz jedyny punktujący reprezentant Klemens Murańka zajął 14. miejsce.