PK: Trzynastu Polaków wystartuje w Wiśle

Wisła Malinka Skocznia im. Adama Małysza

Aż trzynastu polskich reprezentantów wystartuje w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Wiśle (24-25 września 2016). Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince zobaczymy także skoczków Kadry Narodowej B, którą prowadzi Robert Mateja.

Kibice, którzy przyjadą do Wisły na zawody Pucharu Kontynentalnego, nie będą mogli narzekać na brak emocji bowiem na liście startowej znalazło się aż trzynaście nazwisk Polaków. Jako ostatni nominacje poznali zawodnicy Kadry B, którzy dowiedzieli się o decyzji Roberta Matei dopiero po piątkowym porannym treningu.

W grupie zawodników, którzy wystartują w Pucharze Kontynentalnym w Wiśle znaleźli się ostatecznie: Andrzej Stękała, Jan Ziobro, Aleksander Zniszczoł, Przemysław Kantyka, Krzysztof Miętus, Bartłomiej Kłusek, Paweł Wąsek, Dominik Kastelik, Tomasz Pilch, Bartosz Czyż, Dawid Jarząbek, Stanisław Biela oraz Artur Kukuła. To właśnie ci skoczkowie powalczą na skoczni im. Adama Małysza o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego.

W Wiśle zostaną rozegrane dwa konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego. Sobotni odbędzie się o godzinie 17:00, a niedzielny o 11:00. Po zawodach w Polsce do rozegrania pozostanie już tylko finał w niemieckim w Klingenthal (30.09.-01.10.2016).

Źródło: PZN

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.