PK: Thomas Hofer najlepszy w drugim konkursie, Polacy przeciętnie

SAM_22211Przed tygodniem na dużej skoczni w Willingen rywalizowano w ramach Pucharu Świata. Dziś odbyły się dwa konkursy zaliczane do Pucharu Kontynentalnego. W drugim najlepszy Thomas Hofer. Polacy spisali się przeciętnie.

Wczoraj w Willingen odwołano pierwszy zaplanowany konkurs z powodu trudnych warunków atmosferycznych.  W związku z tym byliśmy świadkami dwóch rywalizacji jednego dnia. W pierwszym konkursie triumfował Florian Altenburger, a w drugim (jednoseryjnym) najlepszy był Thomas Hofer. Austriak w swoim skoku uzyskał aż 142 metry i z notą 117,6 punktu triumfował. Drugie miejsce zajął David Siegel. Niemiec miał zmierzone 133,5 metra i do zwycięzcy stracił 7,2 punktu. Na najniższym stopniu podium gościł kolejny reprezentant naszych zachodnich sąsiadów – Pius Paschke (134,6 m; 107,4 pkt).

Z przeciętnej strony pokazali się Polacy. Najlepszym naszym skoczkiem był Jan Ziobro, który uzyskał w swoim skoku 131,5 metra. Zawodnik WKS Zakopane z notą łączoną 102,5 pkt został sklasyfikowany jako ósmy zawodnik konkursu. Krzysztof Biegun zawody zakończył na 19. miejscu po skoku na odległość 130 metrów (91,3 pkt). Punkty wywalczyło jeszcze trzech naszych reprezentantów. Aleksander Zniszczoł (123,5 m; 85,6 pkt) był 23., tuż za nim Przemysław Kantyka (122,5 m; 84,9 pkt) a Krzysztof Miętus (122 m; 79 pkt) 30. Za tydzień Puchar Kontynentalny przeniesie się do Sapporo.

Pełne wyniki

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.