PK: Stefan Kraft wygrywa serie próbną. Słabe skoki Polaków

Stefan Kraft

W zakończonej przed chwilą serii próbnej w Stams, triumfował Stefan Kraft przed Kevinem Bicknerem i Rokiem Justinem. Najlepszym z Polaków był Jan Ziobro, który uplasował się na siódmym miejscu.

Stefan Kraft po skoku na 117,5 metra wygrał serie próbną przed dzisiejszym konkursem indywidualnym Pucharu Kontynentalnego w Stams. Drugie miejsce zajął Kevin Bickner (115 metrów). Na trzecim miejscu serie próbną zakończył Słoweniec – Rok Justin, który uzyskał 111 metrów.

Tuż za czołową trójką zawodników serii próbnej, uplasował się Tomas Vancura, który oddał skok na odległość 111 metrów. Piąty był Clemens Aigner (111,5 metra), a szóste miejsce zajął Halvor Egner Granerud (111 metrów).

Najlepszym z Polaków w serii próbnej był Jan Ziobro (110 metrów), który został sklasyfikowany na siódmej pozycji. Aleksander Zniszczoł ( 104,5 metra) był 27. Andrzej Stękała lądował na 100 metrze i serie próbną zakończył na 34 pozycji. Miejsca 39, 40 i 41 zajęli odpowiednio Przemysław Kantyka (101,5 metra), Bartłomiej Kłusek (99,5 metra) oraz Krzysztof Miętus (101 metrów). Kompletnie nie udanym skokiem mógł się pochwalić Artur Kukuła, który uzyskał tylko 92,5 metra, co dało mu dopiero 49 miejsce.

Pełne wyniki serii próbnej

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.