PK: Semenic wygrywa konkurs oraz cały cykl, Zniszczoł tuż za podium!

SAM_1581-CopyDzisiejszym konkursem zakończyły się zimowe zmagania zawodników w Pucharze Kontynentalnym. Zwycięzcą całego cyklu, jak i dzisiejszego konkursu został Anze Semenic.

Słoweniec swoimi dzisiejszymi skokami w Niżnym Tagile zdeklasował rywali. W pierwszej serii uzyskał 130 metrów a w drugiej poszybował na odległość 142,5 metra ustanawiając tym samym nowy rekord skoczni. Na drugim miejscu z ogromną stratą uplasował się Stephan Leyhe (125,0 m i 127,0 m). Trzecie miejsce na podium wywalczył Tom Hilde uzyskując w swoich skokach 126 i 123,5 metra. Na tym najbardziej znienawidzonym dla sportowca miejscu zaraz za podium sklasyfikowany został nasz reprezentant – Aleksander Zniszczoł ( 122,0 m i 127,5 m).

Jeśli chodzi o Biało-Czerwonych to bardzo dobre miejsce w czołowej “10” wywalczył Krzysztof Biegun, który po skokach na odległość 126 metrów i 118 metrów sklasyfikowany został na ósmej pozycji. Pozostali reprezentanci Polski zajęli następujące miejsca: Dawid Kubacki był 16. ( 109,5 m i 119,5 m ), Andrzej Stękała miejsce 18. ( 114,0 m i 112,9 m) oraz Stefan Hula miejsce 20. ( 117,5 m i 110,5 m).

Do drugiej serii nie awansował tylko Bartłomiej Kłusek, który w swoim skoku uzyskał tylko 96,5 metra.

W klasyfikacji całego cyklu tuż za Słoweńcem sklasyfikowany został Kenneth Gangnes z dorobkiem 638 punktów i dużą stratą do lidera. Na trzecim miejscu uplasował się Miran Zupancic (607 pkt.). Najlepszym z Biało-Czerwonych był Dawid Kubacki, który w 8 konkursach zebrał aż 466 punktów, co dało mu ósme miejsce w końcowej klasyfikacji.