PK: Rok Justin triumfuje, dwóch Polaków w finale

Fot. skispringen.com
Fot. skispringen.com

Rok Justin wygrał dzisiejszy konkurs Pucharu Kontynentalnego w norweskim Vikersund. Słoweniec uzyskał 109 i 111 m i z notą 263.2 pkt wyprzedził sklasyfikowanego na drugiej pozycji Toma Hilde oraz trzeciego Havlora Egnera Graneruda.

W rundzie I najdłuższy skok oddał jednak Tobias Birchler. Szwajcarki skoczek uzyskał aż 114 m i na półmetku zawodów prowadził z przewagą 3,1 pkt nad Tomem Hilde. Trzeci po I serii był Tomas Vancura, który skoczył 110 m. Triumfator konkursu, Rok Justin po I rundzie uplasował się na czwartej lokacie. W serii finałowej wzięło udział natomiast tylko dwóch Polaków – Krzysztof Miętus oraz Krzysztof Leja, którzy ostatecznie zajęli 29 i 30 miejsce. Miętus skoczył odpowiednio 106 i 103,5 m (224.8 pkt) zaś Leja 107 i 99 m (220.5 pkt). Pięcioro Polaków zajęło miejsca poza 30-tką. Przy lądowaniu w I serii upadek zaliczył Markus Eisenbichler. Niemiec skoczył 107 m. Obie serie konkursu odbyły się z belki startowej nr 7.

Pełne wyniki konkursu Pucharu Kontynentalnego w Vikersund

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Vikersund już jutro. Na godzinę 9.00 zaplanowana została seria próbna, natomiast o 10.00 rozpocznie się I seria zawodów.

Źródło: informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.