PK pań w Notodden: Malsiner zwyciężczynią, trzy Polki w “30”

fot. skisprungschanzen.com

fot. skisprungschanzen.com

Włoszka Jessica Malsiner awansowała z siódmej na pierwszą pozycję, wygrywając tym samym pierwszy w sezonie konkurs Pucharu Kontynentalnego pań w skokach narciarskich. Najlepszą z Polek była Kinga Rajda, która została sklasyfikowana na 10. lokacie.

Wiatr nie był przychylny zawodniczkom, a skoczkiniom dodawano od 5 do nawet 15 punktów za niekorzystne warunki pogodowe. Nie każda z faworytek podołała zmiennemu wiatrowi. Malsiner do zwycięstwa wystarczyły skoki na odległość 89 i 84.5 metrów. Druga była Rosjanka Kristina Prokopiewa (90.5 m; 84.5 m), a trzecia – Sophie Sorschag z Austrii (97m; 82 m). Awans z 20. na czwartą pozycję zaliczyła inna Austriaczka, Julia Muehlbacher. Jako jedyna, o pół metra, przekroczyła barierę dziewięćdziesięciometrową za drugim razem.

Kinga Rajda miała szansę na bardzo dobry wynik, jednak po słabszym drugim skoku (80.5 m) okazało się, że zamknie czołową “10”. Zapunktowały jeszcze dwie Polki – 17. była Anna Twardosz, a 28. – Joanna Szwab. Wiktoria Przybyła ukończyła rywalizację na 32. pozycji, a sześć miejsc niżej na tablicy wyników pojawiło się nazwisko Nicole Konderli.

Wyniki zawodów

Kolejny konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego kobiet już jutro. O godzinie 11:00 polskiego czasu rozpocznie się seria próbna.

źródło: fis-ski.com/inf.własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.