PK kobiet w Lake Placid. Wiegele najlepsza w finałowym konkursie. Goerlich wygrywa cykl

18:53, 26.03.2022 Łukasz Serba Aktualizacja: 18:56, 26.03.2022

Austriaczka Hannah Wiegele wygrała finałowy konkurs Pucharu Kontynentalnego kobiet w sezonie 2021/22 na skoczni w Amerykańskim Lake Placid (HS 100). Końcowy triumf w cyklu już wcześniej zapewniła sobie Niemka Luisa Goerlich. Polki nie startowały.

Wiegele oddała skoki na odległości 92,5 m oraz 94 m, co dało jej łączną notę 228,6 pkt. Druga, ze stratą 1,6 pkt była Amerykanka Annika Belshaw (95 m, 93 m, a podium uzupełniła kolejna z Austriaczek - Katharina Ellmauer (91 m, 93 m), tracąc do zwyciężczyni 4,3 pkt. Kolejne lokaty zajęły  Vanessa Moharitsch (94 m, 94 m), Kanadyjka Natalie Eilers (90,5 m, 92,5 m), a czołową szóstkę zamknęła inna z Amerykanek - Anna Hoffmann (89 m, 87 m).

W zmaganiach wzięło udział 13 zawodniczek. Polki nie startowały.

Zawody w stanie Nowy Jork zakończyły sezon 2021/22 w Pucharze Kontynentalnym kobiet. W cyklu zwyciężyła Niemka Luisa Goerlich (457 pkt), przed dzisiejszą zwyciężczynią - Hannah Wiegele (450 pkt) oraz inną z Austriaczek - Sophie Sorschag (441 pkt). Najlepsza z Polek - Joanna Szwab zajęła 63. miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 48 pkt. Punktowały również Pola Bełtowska - 69. miejsce i 34 punkty, Sara Tajner - 79. miejsce i 21 punktów oraz Anna Twardosz i Kamila Karpiel - 88. miejsce i 2 punkty.