PK: Karl Geiger wygrywa w Rovaniemi, Kłusek szósty

21:11, 19.12.2015 Franek Damboń

karl geiger (inter-snow.pl) fot. inter-snow.pl

Karl Geiger został triumfatorem konkursu Pucharu Kontynentalnego w Fińskim Rovaniemi.  22-letni Niemiec  po skokach na 99,5 i 98 m o blisko 13 punktów wyprzedził drugiego Fredrika Bjerkeengena (96, 96,5 m). Najlepiej z Polaków spisał się Bartłomiej Kłusek zajmując 6. miejsce.

Na najniższym stopniu podium uplasował się kolejny Norweg 19-letni Halvor Egner Granerud (96, 97 m). Czwarte miejsce zajął Austriak Clemens Aigner (94, 96,5 m). Na piątej lokacie znalazł się Słoweniec Miran Zupancic (96,5, 94 m). Czołową szóstkę zamknął piąty po pierwszej serii Bartłomiej Kłusek (96, 95 m).

Trzynaste miejsce zajął kolejny Polak Krzysztof Miętus dwukrotnie skacząc po 94 m. Miejsce 28. zajął Aleksander Zniszczoł (89,5, 93,5 m), 29. był Jakub Wolny (92, 93 m). Reszta Polskich skoczków nie awansowała do serii finałowej.

Niestety, wobec braku w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Rovaniemi Andrzeja Stękały Polska reprezentacja straciła szanse na uzyskanie dodatkowego miejsca startowego na rozpoczynający się 29 Grudnia Turniej Czterech Skoczni.

Jutro na 11:15 przewidziano rozpoczęcie drugiego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Rovaniemi. Godzinę wcześniej rozpocznie się seria próbna.

Źródło: fis-ski.com