PK: Geiger zwycięża w Czajkowskim, Hilde triumfatorem cyklu

10:43, 13.03.2016 Anna Felska

P1040826

Właśnie zakończył się ostatni w tym sezonie konkurs z cyklu Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Na skoczni w Czajkowskim najlepszy okazał się Karl Geiger.

Niemiec po pierwszej serii i skoku na 132,5 m zajmował drugie miejsce. W finale uzyskał 128 m ale to wystarczyło by pokonać swojego kolegę z drużyny Martina Hamanna, który w pierwszej serii oddał rekordowy skok na 146 m. W serii finałowej uzyskał tylko 124,5 m, co dało mu ostatecznie miejsce na najniższym stopniu podium. Drugie miejsce zajął natomiast Markus Schiffner (124,5 i 137 m), który dzięki dalekiemu skokowi w drugiej serii przesunął się o kilka pozycji.

W drugiej serii oglądaliśmy czterech reprezentantów Polski. Najlepiej spisał się Klemens Murańka, który po pierwszej serii i skoku na 135,5 m zajmował 11. miejsce. Niestety drugi, słabszy skok na 118,5 m sprawił, że ostatecznie zajął 17. miejsce. Tylko dwie lokaty niżej uplasował się Jan Ziobro, który w swoich skokach uzyskał 121 i 131,5 m. Po koniec trzeciej dziesiątki uplasował się jakub Wolny (124 i 114 m), który zajął 27. miejsce. Stawkę zamknął Krzysztof Biegun, który po skokach na 120 i 93 m zajął ostatnie punktowane miejsce. Blisko awansu do drugiej serii po skoku na 115 m był Aleksander Zniszczoł, który ostatecznie zajął 31. miejsce. Gorzej ponownie spisał się Jakub Kot, który po skoku na 107 m zajął 37. lokatę.

W klasyfikacji generalnej Pucharu kontynentalnego zwyciężył Norweg Tom Hilde, który zajął dzisiaj miejsce tuż za podium, co pozwoliło mu wyprzedzić Austriaka Clemensa Aignera i Niemca Karla Geigera. Najlepszy z Polaków Bartłomiej Kłusek uplasował się na 11. miejscu.