DSC_0224Zwycięstwem Thomasa Hofera zakończyły się dzisiejsze zmagania skoczków narciarskich w Pucharze Kontynentalnym w Garmisch-Partentkirchen. Bardzo dobrze spisał się Dawid Kubacki, który zajął drugie miejsce.

Po pierwszej serii prowadzenie objął Dawid Kubacki, który uzyskał 129 metrów przy mocnym wietrze z tyłu skoczki. Sędziowie przyznali Polakowi 53 punkty za styl. Łączna nota 136.9 punktu dawał jednak nieznaczną przewagę nad rywalami. Drugi był Tomas Vancura z Czech a trzeci kolejny reprezentant tego kraju Cestmir Kozisek. Na czwartej lokacje plasował się Thomas Hofer po skoku na odległość 133,5 metra. Austriak skakał jednak w lepszych warunkach i dawało to stratę do Kubackiego rzędu 2,7 punktu. Wczorajszy triumfator David Siegel skoczył w pierwszej rundzie zaledwie 122,5 metra, co dało mu 15. miejsce.

W drugiej rundzie atak podjął Thomas Hofer, bo skoczył aż 133 metry przy lekko niesprzyjającym wietrze. Austriak wyprzedzał kolejno zawodników, którzy byli lepsi od niego po pierwszym skoku. Serię skoczył Dawid Kubacki. Polak wylądował pół metra dalej od Hofera, ale w sprzyjających warunkach. Ostatecznie Thmoas został triumfatorem drugiego konkursu w Ga-Pa z notą 265,4. Oznacza to, że Polaka pokonał o zaledwie 0,5 punktu. Podium uzupełnił Tomas Vancura (134 m; 132 m; 260.4). Dawid Kubacki nie jest liderem aktualnej edycji zimowego Pucharu Kontynentalnego, ale prowadzi w rankingu FIS PK, zwiększając nam tym samym kwotę startową na Puchar Świata o jednego zawodnika. Teraz Łukasz Kruczek będzie mógł zabierać na zawody sześciu skoczków.

W czołowej trzydziestce mieliśmy także innych zawodników. Bartłomiej Kłusek był 20. (131 m; 123 m; 231,1 pkt) a Krzysztof Miętus (125,5 m; 129,5 m; 230,4 pkt) zajął 21. miejsce. Po raz pierwszy punkty zdobył także Przemysław Kantyk, który po skokach na 125,5 i 124,5 zajął 26. miejsce. Za tydzień Pucharu Kontynentalny przeniesie się do Willingen.

Pełne wyniki

Klasyfikacja generalna PK

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.