Pjongczang 2018: Znamy składy jutrzejszych sztafet, Norweżki pobiegną bez Heidi Weng

Fot. Anna Felska

Wiemy już w jakich składach biegaczki powalczą jutro o medale w rywalizacji sztafet. Sporą niespodzianką jest bez wątpienia brak miejsca w składzie dla Heidi Weng, która w Korei Południowej spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań.

Norweżki, które w Pjongczangu będą chciały zrehabilitować się za klęskę sztafety na ostatnich igrzyskach olimpijskich (zajęły wówczas piąte miejsce – przyp. red.), pobiegną w składzie Ingvild Flugstad Oestberg, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, Ragnhild Haga i Marit Bjoergen. W zestawieniu walczącym jutro o medale zabrakło Heidi Weng, która na igrzyskach jest w dużo gorszej formie niż w trakcie rywalizacji pucharowej. Najlepszym miejscem dwukrotnej triumfatorki Tour de Ski jest 9. lokata wywalczona w skiathlonie, który otwierał całą rywalizację. Weng była także 11. w sprincie i 11. w biegu na 10 kilometrów stylem dowolnym. Do zapewnienia sobie miejsca w sztafecie to jednak nie wystarczyło.

W mocnym zestawieniu wystąpią także Szwedki, które będą broniły tytułu wywalczonego przed czterema laty w Soczi. Niespodzianką może być jednak kolejność w jakiej wystartują reprezentantki Trzech Koron. Rywalizację otworzy Anna Haag, na drugiej zmianie pobiegnie Charlotte Kalla, która na poprzednich igrzyskach zapewniła swojej drużynie złoto. Jako trzecia wystartuje młoda Szwedka Ebba Andersson, a sztafetę zakończy mistrzyni olimpijska w sprincie – Stina Nilsson.

Szanse na medal będą miały Finki, które wystartują w składzie: Aino-Kaisa Saarinen, Kerttu Niskanen, Riitta-Liisa Roponen, Krista Parmakoski. Reprezentantki Suomi to srebrne medalistki w sztafecie z Soczi.

Niespodziankę mogą sprawić Amerykanki. Sztafetę biegaczek ze Stanów Zjednoczonych otworzy Sophie Caldwell, na drugą zmianę ruszy Sadie Bjornsen, na trzecią Kikkan Randall, a rywalizację zakończy Jessica Diggins, która w Korei Południowej jest w bardzo dobrej formie, a do medali brakuje jej naprawdę niewiele.

Z numerem 8. na trasę biegu sztafetowego wyruszą Polki. Sztafetę rozpocznie Ewelina Marcisz, a na drugiej zmianie zobaczymy Justynę Kowalczyk, która w biegach drużynowych zawsze daje z siebie wszystko i stara się odrabiać straty. Jako trzecia na trasę wyruszy Martyna Galewicz. Czwartą biegaczką będzie Sylwia Jaśkowiec.

Początek biegu o godzinie 10:30.

Lista startowa

Źródło: informacja własna, FIS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.