Pjongczang 2018: Znamy skład Polaków na sztafetę mieszaną

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

Magdalena Gwizdoń, Kamila Żuk, Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec – oto czwórka, która wystartuje w jutrzejszej sztafecie mieszanej 2×6 i 2×7,5 km. Początek rywalizacji już jutro o 12:15.

Reprezentacja Polski nie jest w gronie faworytów do podium. Sukcesem dla naszej czwórki byłoby miejsce w dziesiątce, ale i o to wcale nie musi być łatwo. Zmagania rozpoczną Gwizdoń i Żuk, dla których będzie to wewnętrzny pojedynek o czwarte miejsce w sztafecie 4×6 kilometrów. Trzy są już bowiem zarezerwowane dla Krystyny Guzik, Moniki Hojnisz i Weroniki Nowakowskiej.

Na trzeciej i czwartej zmianie pobiegną Grzegorz Guzik i Andrzej Nędza-Kubiniec. Większe szanse na dobry wynik ma Guzik, który w Pjongczangu zajmował już 33. miejsce w biegu indywidualnym. Przed czterema laty Polacy w składzie Krystyna Guzik, Magdalena Gwizdoń, Łukasz Szczurek i Krzysztof Pływaczek zajęli 12. miejsce.

Faworytami jutrzejszej rywalizacji będą Norwegowie, którzy bronią tytułu z Soczi. Wikingowie pobiegną w składzie: Marte Olsbu, Tiril Eckhoff, Emil Hegle Svendsen i Johannes Thingnes Boe. Duże szanse na sukces mają także Francuzi (Dorin Habert, Bescond, Desthieux, Fourcade), Niemcy, Szwedzi i sztafeta Włoch, która cztery lata temu zdobyła brąz.

Źródło: informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.